W trosce o męskość – jak dbać o jądra?

W trosce o męskość – jak dbać o jądra?

Jądra to jeden z najważniejszych męskich narządów płciowych. Jednocześnie niestety – najbardziej wrażliwych i narażonych na liczne choroby. Jak dbać o swoje jądra i zapobiegać związanym z nim schorzeniom?

Samobadanie

W profilaktyce chorób jąder bardzo istotnym elementem jest samobadanie. To pierwszy krok, który pozwoli wykryć możliwe schorzenia. Samodzielne badanie jest niezwykle proste. Należy unieść penisa w górę i złapać jądro między kciukiem i palcami, którymi przesuwamy po powierzchni narządu. Zaniepokoić nas powinno natrafienie na zgrubienie lub zmianę skórną najądrza. Warto także zauważyć, czy podczas badania odczuwamy ból. W przypadku pojawienia się któregoś z tych objawów należy skonsultować się z lekarzem – najlepiej urologiem.

Unikanie przegrzania

Jako że w jądrach produkowane jest męskie nasienie, do prawidłowego funkcjonowania owych narządów niezbędna jest niska temperatura. W tym celu musimy wystrzegać się przegrzania okolic intymnych. Nie zaleca się noszenia obcisłych bokserek oraz przylegających do ciała piżam czy spodni. Mężczyźni nie powinni również siedzieć z laptopem umieszczonym na udach – rozgrzany procesor urządzenia może podnieść temperaturę jąder. Nie należy także zażywać długotrwałych, gorących kąpieli.

Ruch to zdrowie

Ruch to uniwersalny sposób na zadbanie o swoje zdrowie – nie inaczej jest w przypadku jąder. Brak aktywności fizycznej i nadmierne przebywanie w pozycji siedzącej niekorzystnie wpływa na męskie narządy płciowe, powodując wolniejszy przepływ krwi i ucisk na krocze podczas siedzenia. Jeśli tryb życia nie pozwala na częsty ruch, warto przynajmniej regularnie spacerować, rozprostowywać nogi czy wykonywać proste ćwiczenia na mięśnie nóg i tułowia.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/