Dlaczego lepiej kupić markowe okulary?

Dlaczego lepiej kupić markowe okulary?

W dobie olbrzymiego konsumpcjonizmu, przyzwyczajeni jesteśmy do kupowania wielu rzeczy, które niestety często nie grzeszą jakością i bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom. Przez to musimy częściej dokonywać nowych zakupów. Nie inaczej ma się kwestia okularów.

Najczęściej sprawa kupowania gorszej jakości, ale tańszych okularów dotyczy opraw przeciwsłonecznych. Uliczne bazary, sklepy sieciowe czy drogerie roją się wręcz od okularów prosto z Chin, które choć ładnie wyglądają, w żadnym stopniu nie spełniają swojej roli jaką jest prawidłowa ochrona oczu przed słońcem. Dodatkową wadą jest ich jakość jeśli chodzi o samo wykonanie i tworzywo z jakiego zostały wykonane. Łatwo będą ulegać uszkodzeniom, więc szybko przestaną nadawać się do użytku, a Ty będziesz musiał kupić nowe okulary. Kiedy podliczysz koszt wszystkich tanich okularów przeciwsłonecznych, które już nie nadają się do noszenia po krótkim czasie, może on odpowiadać kwocie zakupu całkowicie nowych okularów takich marek jak Ray-ban®, Prada, Versace czy Michael Kors w sklepie internetowym.

Więcej szkody niż pożytku

Okulary pochodzące z bazaru czy drogerii potrafią po latach kupowania coraz to nowych par, nadszarpnąć nie tylko nasz budżet, ale i zdrowie. Mogą wyrządzić większą krzywdę naszym oczom niż im pomóc. Prawidłowe, pełnowartościowe okulary przeciwsłoneczne mają filtr UV 400, który zapewnia ochronę oczu przed szkodliwym działaniem słońca. W okularach kupionych w miejscach nieprzeznaczonych typowo do sprzedaży okularów, często natkniemy się na modele, które nie mają zastosowanego wystarczającego filtra. Przez to nasze oczy narażone są na niebezpieczeństwo. Dlaczego?

Ciało człowieka zostało wyposażone w całą gamę naturalnych reakcji mających za zadanie ochronić nas przed różnymi niebezpieczeństwami. Przed szkodliwością promieniowania ultrafioletowego, oko chroni się poprzez mrużenie oczu czy zmniejszanie źrenic, do którego dochodzi podczas większego nasłonecznienia. W taki sposób do oka ma dostać się mniejsza ilość szkodliwego promieniowania.

W okularach przeciwsłonecznych bez filtra, nasze oczy otrzymują jeszcze więcej szkodliwych promieni słonecznych niż w przypadku braku okularów. Ciemne soczewki okularowe sprawiają, że oczy zachowują się jak w ciemności, czyli źrenice ulegają rozszerzeniu. Długotrwałe wystawianie oczu na takie działanie słońca grozi poważnymi konsekwencjami.

Jakość i trwałość

Decydując się na zakup oryginalnych okularów przeciwsłonecznych pochodzących od znanych i cenionych producentów mamy gwarancję, że będą stanowiły odpowiednią ochronę oczu przed słońcem, a dodatkowo będą bardziej trwałe, z uwagi na lepsze tworzywo oraz jakość wykonania.

W przypadku opraw korekcyjnych, zakup markowych okularów to przede wszystkim gwarancja jakości i wytrzymałości, a to w modelach korekcyjnych ważna kwestia, ponieważ korzystamy z nich często i chcemy by jak najlepiej spełniały swoją funkcję oraz wyglądały jak najlepiej.

Ray-ban®, Prada, Versace, Vogue Eyewear, Michael Kors, Dolce&Gabbana, to tylko część marek okularów, w które warto zainwestować. Kupując okulary w sklepie internetowym takim jak wOkularach.pl, możesz zaoszczędzić nawet 70% więcej niż w przypadku takiego samego zakupu u optyka.

Kupując online masz szansę skorzystać z promocji czasowych oraz innych udogodnień, jak na przykład zakup okularów na raty PayU.