Czy przy cukrzycy występuje impotencja?

Czy przy cukrzycy występuje impotencja?

Impotencja w cukrzycy występuje często u mężczyzn z podwyższonym poziomem glukozy trwającym przez wiele lat. Jest to szczególnie powszechne u osób starszych, ponieważ sam wiek i inne czynniki mają negatywny wpływ na erekcję. Charakterystyczną cechą zaburzeń seksualnych można nazwać brak możliwości dość szybkiej poprawy erekcji, zachowując warunek przywrócenia prawidłowego krążenia krwi i przywrócenia właściwej hormonalnej terapii zastępczej. Według statystyk problemy z potencją występują u 25-75% mężczyzn chorych na cukrzycę. Obecność lub brak problemów w sferze intymnej zależy przede wszystkim od postaci choroby. Naruszenia funkcji erekcji w większości przypadków występują w ciężkiej postaci niestabilnej cukrzycy. Mężczyźni nie pozostają bez wpływu na poprawę swoich funkcji seksualnych, dostępne są leki przywracające prawidłową erekcję.

Czy przy cukrzycy występuje impotencja?

Cukrzyca jest chorobą endokrynną, a przede wszystkim wpływa na układ hormonalny organizmu. Cukrzyca wpływa na produkcję wielu hormonów, w tym testosteronu głównego męskiego hormonu, który decyduje o wzwodzie i czasie trwania stosunku seksualnego. Poziom testosteronu zmniejsza się wraz ze wzrostem poziomu glukozy we krwi, co może prowadzić do przejściowych, a następnie stałych problemów w sferze intymnej. Przede wszystkim, cukrzyca wpływa na naczynia krwionośne, zwłaszcza te małe, w tym naczynia prącia. W wyniku tego dochodzi do naruszeń miejscowego krążenia krwi, gdy podczas podniecenia penis nie jest wypełniony krwią w wystarczającym stopniu, nie osiągając erekcji, wystarczającej dla pełnego seksu.

Związek między cukrzycą a impotencją

Cukrzyca negatywnie wpływa na stan układu nerwowego i naczyń krwionośnych, zwiększa ich przepuszczalność i upośledza krążenie krwi. W tym przypadku penis ma niedobór krwi, ponieważ ciała jamiste nie otrzymują jej we właściwej ilości. W rezultacie prącie nie zwiększa objętości lub nie następuje odpowiednio silny wzwód do odbycia stosunku seksualnego. Cukrzyca może powodować impotencję, w przypadku uszkodzenia nerwów obwodowych. Jest także niebezpieczna ponieważ może doprowadzić do zablokowania naczyń krwionośnych, rozwoju arytmii, nadciśnienia. Z tego powodu prawdopodobieństwo zaburzenia przepływu krwi, które zagraża jej niedostatecznej podaży do penisa, często wzrasta.

 Zmiana poziomu cukru we krwi

Poziom glukozy we krwi zmienia się kilka razy w ciągu dnia, dla mężczyzny z cukrzycą, zmiany mogą być bardziej dramatyczne i to musi być monitorowane. Wśród negatywnych skutków silnego wzrostu i spadku poziomu glukozy są następujące: Niski poziom cukru we krwi ma negatywny wpływ na pracę ośrodków mózgu odpowiedzialnych za erekcję i proces wytrysku. Tak, więc cukrzyca często powoduje przedłużony wytrysk lub brak wytrysku. Zakłócenie prawidłowego odżywiania mózgu może spowodować całkowite zniknięcie pożądania seksualnego. To podwyższony poziom cukru we krwi jest uważany za jeden z głównych czynników ryzyka dla rozwoju impotencji. Przyczyną zaburzeń erekcji jest to, że cząsteczki glukozy spowalniają zakończenia nerwowe prowadzące do prącia. W rezultacie u wielu osób chorych na cukrzycę zmniejsza się wrażliwość moszny, całego krocza i głowy prącia. Według statystyk, co drugi mężczyzna z cukrzycą nie ma możliwości pełnego korzystania z seksu.

Leczenie impotencji u mężczyzn z cukrzycą

Pomimo negatywnego wpływu cukrzycy na zdrowie mężczyzn, impotencja może być skutecznie leczona. Istnieje możliwość zażywania leków zwiększających potencję takich jak Kamagra, która jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń erekcji. Sildenafil główny składnik leku jest silną aktywną substancją powodującą wzwód penisa, jest to związane z uwalnianiem tlenku azotu w ciele jamistym podczas stymulacji seksualnej. Tlenek azotu aktywuje odpowiedni enzym, co prowadzi do rozluźnienia mięśni gładkich ciała jamistego i zwiększonego przepływu krwi do prącia. Kamagra nie tylko reguluje poziom testosteronu we krwi, ale może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 u mężczyzn zagrożonych tą chorobą.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

 

What others say about “Czy przy cukrzycy występuje impotencja?” ? (0 Comments)